Prideľovanie IČO

Podarilo sa nám zistiť, že ak ste sa zaregistrovali, alebo sa ešte len chystáte zaregistrovať do registra fyzických osôb v športe a máte problém s pridelením IČO, je potrebné požiadať o pridelenie IČO Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, po tom ako sa zaregistrujete do registra fyzických osôb v športe.

Ako sa žiada:

Žiada sa písomnou žiadosťou adresovanou ministerstvu. Ministerstvo však nemá žiadne tlačivo na túto žiadosť a tak je potrebné aby žiadosť napísal sám zaregistrovaný. Do žiadosti je potrebné napísať vaše osobné údaje, meno priezvisko, adresu, potvrdenie registrácie a pod., aby ministerstvo vedelo komu bude IČO prideľované. Následne však príde od ministerstva písomná informácia o tom, že vašu žiadosť registrujú, ale momentálne stále nemajú technické vybavenie na to aby IČO mohli prideliť.

Čo ďalej:

Táto informácia vám bude slúžiť ako doklad (potrebný len pre hygienu), s ktorým pôjdete na daňový úrad, kde vám pridelia DIČ, na základe ktorého budete môcť začať podnikať.
Časom keď už na ministerstve bude možné vydávať IČO, vydajú ho všetkým, ktorí poslali písomnú žiadosť, dočasne však bude stačiť doklad od ministerstva.

Stále sa pre vás snažíme zabezpečovať najnovšie informácie, ktoré pomôžu pri chode vášho podnikania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *