Prideľovanie IČO

Podarilo sa nám zistiť, že ak ste sa zaregistrovali, alebo sa ešte len chystáte zaregistrovať do registra fyzických osôb v športe a máte problém s pridelením IČO, je potrebné požiadať o pridelenie IČO Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, po tom ako sa zaregistrujete do registra fyzických osôb v športe.

Ako sa žiada:

Žiada sa písomnou žiadosťou adresovanou ministerstvu. Ministerstvo však nemá žiadne tlačivo na túto žiadosť a tak je potrebné aby žiadosť napísal sám zaregistrovaný. Do žiadosti je potrebné napísať vaše osobné údaje, meno priezvisko, adresu, potvrdenie registrácie a pod., aby ministerstvo vedelo komu bude IČO prideľované. Následne však príde od ministerstva písomná informácia o tom, že vašu žiadosť registrujú, ale momentálne stále nemajú technické vybavenie na to aby IČO mohli prideliť.

Čo ďalej:

Táto informácia vám bude slúžiť ako doklad (potrebný len pre hygienu), s ktorým pôjdete na daňový úrad, kde vám pridelia DIČ, na základe ktorého budete môcť začať podnikať.
Časom keď už na ministerstve bude možné vydávať IČO, vydajú ho všetkým, ktorí poslali písomnú žiadosť, dočasne však bude stačiť doklad od ministerstva.

Stále sa pre vás snažíme zabezpečovať najnovšie informácie, ktoré pomôžu pri chode vášho podnikania.

  7 comments for “Prideľovanie IČO

 1. Richard
  12. septembra 2016 at 11:14

  Dobry den, rad by som sa opytal. Vystudoval som FTVS, samozrejme som si urobil masersky kurz, masiroval som 5 rokov ale po vyprsani osvedcenia som skoncil, kedze som odisiel do zahranicia. Momentalne podnikam v turizme, cize zivnost, ICO, DIC mam a mal by som zaujem znova zacat masirovat?
  Musim znova absolvovat kurz alebo mi staci do zivnosti dopisat ako predmet aj masaze?
  Vopred dakujem.

  • skmmz
   27. októbra 2016 at 10:15

   Dobrý deň Richard , v prvom rade si musíte obnoviť certifikát, ozvite sa masérskej škole kde Vám ho vystavili, ďalší postup Vám už povedia tam, a potom sa zaregistrujte do registra fyzických osôb v športe.

 2. Andrea
  6. októbra 2016 at 11:42

  Dobry den…ked chcem pracovat v penzione, kde po mne majitel chce len fakturu za masaze a on dava pokladnicky blok, ako postupovat. V komore som sa zaregistrovala. Dakujem

 3. anonymous
  27. októbra 2016 at 6:52

  za ako dlho odpovedali z min ohľadom žiadosti o ičo?

  • skmmz
   27. októbra 2016 at 10:11

   Dobrý deň, lehota by mala byť klasicky 30 dní.

 4. Matej
  10. januára 2017 at 10:18

  Dnes (10.1.2017) som volal na ministerstvo školstva a povedali mi, že IČO stále nevedia prideliť

  • skmmz
   11. januára 2017 at 7:51

   dobrý deň pán Matej,
   áno stále je to tak a asi to tak bude až do schválenia nového zákona. Kedy však bude schválený to tiež ešte nikto nevie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *