Prideľovanie IČO pre osoby zapísané v registri fyzických osôb v športe

Niektorí z vás mali problém s prideľovaním IČO na štatistickom úrade, ktorý vás odkázal na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Po tejto informácii sme sa pre vás snažili zabezpečiť najnovšie informácie ohľadom tejto informácie, pretože Štatistický úrad a Ministerstvo mali na svojich stránkach rozporuplného informácie.  Podarilo sa nám zistiť, že IČO má prideľovať Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ale ešte to bude trvať minimálne 4 týždne kým všetko dostanú a zabezpečia. Podnikať môžete po pridelení DIČ (dostanete na daňovom úrade), ale IČO vám zatiaľ nepridelí NIKTO.  Ak si ale chcete otvoriť prevádzku (salón a pod.), podľa ministerstva vás bez IČO hygiena neotvorí.

Dá sa to obísť cez slobodnú živnosť, kde vám vydajú IČO, a keď po mesiaci spustí Ministerstvo vydávanie IČO, zrušíte túto živnosť ale IČO vám ostane. Ak vás to ale neponáhľa, pre ušetrenie času pri vybavovaní počkajte kým sa dorieši prideľovanie IČO osobám registrovaným v registri fyzických osôb v športe. Ušetrí vám to čas.

  8 comments for “Prideľovanie IČO pre osoby zapísané v registri fyzických osôb v športe

 1. 16. mája 2016 at 18:09

  Ahojte ale IČO to pošlú alebo ako to je len čakať treba

 2. Iveta
  31. júla 2016 at 17:50

  Dobrý deň, chcem sa spýtať či je už niečo nové v prideľovaní IČO.
  Ďakujem

  • skmmz
   1. augusta 2016 at 9:42

   Dobrý deň, ohľadom IČO nemáme zatiaľ žiadne nové informácie, čoskoro sa budeme snažiť zistiť, či sa už niečo zmenilo, alebo nie.

 3. andrea
  6. októbra 2016 at 12:45

  dobry den…som registrovana ako sportovy odbornik, davam si ziadost o ICO a chcem pracovat pre podnikatela co ma penzion a on chce po mne faktury za masaze a on to da cez pokladnu. Staci mi to ICO? Dakujem

  • skmmz
   27. októbra 2016 at 10:01

   Dobrý deň, okrem IČO budete potrebovať aj DIČ, informujte sa o tom na Daňovom úrade vo Vašom okrese.

 4. 16. januára 2017 at 10:18

  Som absolventkou Zamasu 6.2015 bez zdravotného vzdelania môžem požiadať o živnosť kde a akou formou .Chcela by som si otvorit svoj salon.Som už zaregistrovaná na MŠ. Za odpoveď vopred Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *